Nazwa:
Telefon:
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Send
Send
The form has been sent!
Error...

Trzciana 515
     36-071 Trzciana
     Poland 

 

NIP: 5833191995

DOŁĄCZ DO NAS

© 2023 Oceanize

luke@oceanize.pl

W ciągu czterech lat poddano recyklingowi 10 000 ton plastiku z branży akwakultury. 

 

Tworzywa sztuczne pochodzące ze środowiska morskiego to utracone zasoby. W ciągu ostatnich czterech lat COAS (Containerservice Ottersøy) i NOPREC (Norwegian Plastic Recycling) zebrały i poddały recyklingowi ponad 10 000 ton plastiku pochodzącego z akwakultury.

 

- Jedna czwarta plastiku pochodzącego z recyklingu, czyli 2500 ton, jest poddawana recyklingowi przez NOPREC. Recykling tych ilości plastiku pozwolił zaoszczędzić środowisku około 15 milionów kilogramów CO2 w porównaniu z produkcją nowego plastiku.

 

Doradca ds. zrównoważonego rozwoju Helene Øyangen Lindberg


 

 

Wspólnie budumy łańcuchy wartości

 

 

OCEANIZE łączy dobrze funkcjonujące łańcuchy odpadów i surowców dla tworzyw sztucznych w jednym i tym samym cyklu. Jedyny w kraju identyfikowalny cykl przemysłowych tworzyw sztucznych ułatwia podmiotom przemysłowym zapewnienie, że tworzywa sztuczne są częścią odpowiedzialnego i przejrzystego systemu. Coraz więcej firm przemysłowych angażuje się w cykl i może dołącza do OCEANIZERS.

 

 

 

Wraz z uruchomieniem OCEANIZE zwiększamy teraz tempo przemysłowego recyklingu tworzyw sztucznych. Wraz z coraz większą liczbą partnerów robimy jeszcze więcej tego, o czym wielu tylko mówi. Ambicją OCEANIZE jest zebranie całego plastiku pochodzącego z sektora rybołówstwa i akwakultury, aby jak najwięcej plastiku zostało ponownie wykorzystane tutaj, w Norwegii – i żeby nic nie zostało zakopane


Człowiek stojący za OCEANIZE, Tom Richard Hamland

 

 

Zbiórka odpadów prowadzona w całym kraju

 

 

Dzięki uznanym partnerom, takim jak Retura, Masternes Gjenvinning, Østbø, Perpetuum Circuli i Senja Avfall, zbiórka tworzyw sztucznych jest już prowadzona w całym kraju. W ostatnich latach wzdłuż dużej części wybrzeża zbierano klatki do hodowli ryb. Giganci z branży owoców morza, Lerøy Aurora i MOWI, dostarczają produkty do cyklu OCEANIZE.

 

Działa już oddzielna linia do granulacji tworzyw sztucznych (HD-PE) z hodowli ryb i rurociągów zasilających. Przetestowano również inne rodzaje tworzyw sztucznych, w tym liny, sieci i siatki. Sintef obliczył, że sama branża akwakultury wyrzuca rocznie 3000 ton lin.

 

Norweski przemysł tworzyw sztucznych produkuje duże ilości tworzyw sztucznych, a coraz więcej osób ma dobre doświadczenia z wykorzystaniem surowców pochodzących z recyklingu. Tworzywa z systemu OCEANIZE wykorzystywane są m.in. w produkcji krzeseł/ławek, tacach do serwowania oraz produktach przemysłowych dla budownictwa. Chcemy rozwijać i rozszerzać współpracę z firmami przemysłowymi, takimi jak Plasto, PlaMek, Piplelife i Aion należący do Aker Biomarine, tak aby jeszcze więcej plastiku pochodzącego z recyklingu było poddawane recyklingowi w Norwegii


 

Szef sprzedaży i łańcucha wartości Stig Øiangen

 

Podwojenie naszych możliwości

 

 

Obecnie planowana jest druga linia produkcyjna, specjalnie zaprojektowana do recyklingu lin. Podwoi to obecne możliwości recyklingu. Zarówno Innovation Norway, jak i Norweska Rada ds. Badań wsparły pionierskie skupienie się na kontroli jakości, analizach i dokumentacji produktów dla granulatów z tworzyw sztucznych. 

 

Śledzenie i ponowne wykorzystanie plastiku na skalę przemysłową to w Norwegii wciąż nowość. W ostatnich latach COAS i NOPREC położyły podwaliny pod OCEANIZE, od teraz przodując w odpowiedzialnym i weryfikowalnym obchodzeniu się z dużymi ilościami przemysłowych tworzyw sztucznych.


Are Brekk, Prezes Zarządu OCEANIZE

 

 

- Jesteśmy na czele wspólnych strategicznych inwestycji w kompetencje w zakresie śledzenia i wymiany informacji o zasobach tworzyw sztucznych, tak aby jakość i właściwości tworzyw sztucznych mogły być zachowane i udokumentowane przez kilka cykli życia, mówi konsultant ds. zrównoważonego rozwoju Helene Øyangen Lindberg.

 

Plastikowe granulki z recyklingu wykonane z lin pochodzących z akwakultury i rybołówstwa

OCEANIZE ŁĄCZY ŁAŃCUCHY ODPADÓW I SUROWCÓW DLA TWORZYW SZTUCZNYCH W JEDNYM CYKLU

24 marca 2021
  1. de
  1. en
  1. pl